شرکت نگارین پرنیان رخشنده توس تولید کننده محصولات بهداشتی باکیفیت ایرانی است که برای اولین بار درکشور، محصولاتی با ویژگی خاص و فراتر از استانداردهای متداول داخلی تولید کرده است. واحد علمی این شرکت با تجربه موفق ۲۰ ساله در این زمینه و بر اساس ایده های مبتنی بر حفظ سلامت مصرف کننده، به نوآوری های منحصر به فردی در فرمولاسیون دست یافته است که بسرعت چراغ راه تولید محصولات دیگری با برندهای مختلف شده است و حتی تعدادی از برندهای قدیمی نیز از این ایده ها بهره گرفته  اند!.

برای نخستین بار در ایران در تولید شامپوهای نوپریت، شوینده های SLS و SLES به کلی از فرمول حذف شده اند. این شوینده ها که در اکثر محصولات موجود در بازار وجود دارند، باعث ایجاد خارش، ریزش مو و تحریک پوست سر میشوند. همچنین خطرات جدی ناخالصی دی اکسان موجود در آنها موجب شده است که مصرف این شوینده ها در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان محدود یا منسوخ شود. ولی در ایران متاسفانه تاکنون استانداردی برای این منظور تدوین نشده است.

 

اکنون شامپوهای نوپریت با داشتن ویژگی   Sulfate freeو  SLES free  بالاتر از استاندارد ایران ایستاده اند. در حال حاضر شامپوهای مخصوص پوست و موی خشک نوپریت Sulfate free و سایر محصولات نوپریت برای پوست و موی چرب تا معمولی  SLES free هستند.

 

همچنین برای نخستین بار در ایران در محصولات مربوط به پوست و موی چرب، از یک کمپلکس آنزیمی کنترل کننده چربی استفاده شده است. آنزیمها بسرعت مولکولهای چربی، بقایای سلولهای مرده و آلودگیهای سطح پوست را به قطعات کوچکتر تجزیه کرده، موجب افزایش قدرت و سرعت شویندگی میشوند. به طوری که اثر پاک کنندگی عمقی (Deep cleansing) بر روی پوست داشته، بوی بد ناشی از تجمع چربی بر روی پوست را بخوبی کاهش میدهند. این ماده اولیه منحصر بفرد ساخت یک شرکت دانش بنیان اروپایی تولید کننده مواد اولیه ویژه و سفارشی است و فقط در محصولات نوپریت به کار رفته است.

 

همانطور که مهمترین ترکیب هر شامپو شوینده اصلی آن است، مهمترین ماده مورد استفاده در انواع ماسک مو نیز سیلیکون آن میباشد. سیلیکون های مختلفی در ماسکهای مو، نرم کننده ها و شامپوها بکار میروند. بسته به قابلیت شسته شدن سیلیکون و قدرت اتصال آن به ساقه مو، برخی از سیلیکون ها ممکن است حتی پس از شستشوی بعدی، روی مو باقی مانده و بتدریج بر روی آن تجمع پیدا کرده (Build up) و موجب کدر شدن رنگ مو، سنگینی و ریزش آن شوند. اما سیلیکون های بهتری هم هستند که باقیمانده ای بر روی مو بجا نمیگذارند و هر بار که استفاده میشوند در شستشوی بعدی از روی مو بخوبی شسته و پاک میگردند.

 

سیلیکون هایی مانند دایمتیکون، فنیل تری متیکون، سیکلومتیکون و پنتوسیلوکسان قدرت نرم کنندگی و حالت دهندگی بیشتری نسبت به انواع دیگر داشته و متاسفانه به همین دلیل بسیار رایج هستند و محصولات حاوی این ترکیبات با کیفیت ظاهری و ابتدایی مناسب در بازار موجود میباشند و مصرف کننده بدون اطلاع از اثرات مضرِ مصرفِ    دراز مدت آن، در اوایل دوره مصرف بسیار راضی و خشنود نیز هست. ولی چون بسختی از روی مو شسته میشوند کم کم ایجاد Build up میکنند. اما نوپریت مفتخر است که اولین شامپو، ماسک مو و شیر موی دارای سیلیکون قابل شستشو (No Build up) را در ایران عرضه میکند.

 

محصولات نوپریت تنها محصولاتی هستند که همه آنها دارای ویژگی ارزشمند محافظت از مو در برابر حرارت و شسته شدن رنگ آن میباشند. در واقع هر محصول نوپریت به تنهایی چندین کارایی دارد و در نوع خود پرفکت و تخصصی میباشد.

 

شاید آخرین و مهمترین نکته نیز این باشد که مواد اولیه محصولات نوپریت از تولیدکنندگان معتبر اروپایی خریداری میشوند و مواد هندی و چینی در فرمولاسیون هیچکدام از محصولات این شرکت به کار نرفته است.

 

با توجه به ویژگی های فوق از جامعه پزشکی و دارویی که نخبگان و فرهیختگان این مرز و بوم هستند استدعا دارد در این راه یاور و پشتیبان شرکت باشند.