Mp3

 bs1

 

بادی سنس

dot green التیام و بهبود پوست آسیب دیده
dot greenافزایش فوق العاده رطوبت پوست
dot greenکاهش التهاب، خارش و علائم درماتیت، اگزما، پسوریازیس و سایر بیماریهای پوستی

 

ترکیبات مهم

 

عصاره آلوئه ورا

- اين گياه چند هزار سال است که برای حفظ و تامين رطوبت و پيشگيري از ايجاد چيـن و چـروک و نيز مراقبت از پوست و مو استفاده ميشود. برای آلوئه ورا خواص بسياری از جمله رفع لک و تيرگي پوست، روشن کننده و برطرف کننده التهاب، خشکي و خارش پوست نيز قائل شده اند که مصرف آن را در محصولات آرايشي و بهداشتي بسيار متداول نموده است. گفته مي شود آلوئه ورا گياه جادويي و اکسير جواني کلئو پاترا ملکه مصر بود که جواني و زيبايي بي نظير او را در تمام طول عمرش حفظ کرد.

 


عصاره گیاه دانه قلب

- این گیاه که در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا و آفریقا می روید، در طب هندی و چینی در درمان بیماری هایی نظیر روماتیسم، گرفتگی های عضلانی، مشکلات عصبی و سرفه مورد استفاده قرار میگیرد. مهمترین ترکیبات شناخته شده آن اولئیک اسید، آراشیدیک اسید، اوکتانوئیک اسید، روتین و ایکوزوئیک اسید میباشد که خواص ضد التهابی و ضد خارش بسیار قوی و همچنین خاصیت ترمیم کنندگی عالی به این گیاه میدهند. علاوه بر خاصیت ضدالتهابی، خواص آنتی باکتریال، تب بر و ضد قارچ نیز به این گیاه نسبت میدهند.

 


عصاره کالندولا

- کالندولا یا گل هميشه بهار گياهي پرمصرف در طب سنتي و مدرن است. اثر اين گياه به علت دارا بودن اسيدهای آلي و فنلي، فلاونوئيدها، فيتوسترولها، تري ترپن ها و ساپونوزيدها موجب شده است که در اغلب فرآورده های ضد التهاب و ضد خارش جايگاه ويژه اي داشته باشد. همچنين ايمني بالای آن مصرف آنرا در محصولات بهداشتي کودکان و اطفال بسيار افزايش داده است. اين گياه در بهبود ضايعات جلدي و رفع خارش و التهاب اثر چشمگيری داشته، موجب تسريع روند ترميم بافت هاي سلولي ميگردد.

 


عصاره به دانه

- گیاه به در مناطق مختلف جهان و ایران می روید. خواص میوه به و همچنین دانه به در طب سنتی، سالیان متمادی است که شناخته شده است. وجود ترکیبات پلی ساکاریدی مختلفی که در میوه و دانه این گیاه وجود دارد برای مصارف مختلف درمانی نظیر بیماریهای دستگاه گوارش، قلب، ریه و همچنین درمان زخم ها و سوختگی ها استفاده میشود. کربوهیدرات های موجود در دانه این گیاه خاصیت جذب آب و نگهداری رطوبت را دارد و این ویژگی برای افرادی که پوست های خشک و آسیب دیده دارند بسیار مناسب میباشد.

..............................................   Negarin Parnian Rakhshande Toos   ..............................................